خیلی منابع حبوبات سبزیجات سبزیجات ویتامین

خیلی: منابع حبوبات سبزیجات سبزیجات ویتامین موادغذایی منبع آهن گوشت

گت بلاگز وب‌گردی بمب های آهن را بشناسید!

می خواهیم در این بخش با منابع غنی از آهن شما را آشنا کنیم عالی ترین منابع آهن گوشت، مرغ و غذاهای دریایی،حبوبات،میوه و سبزیجات هستند مراقب کم کردن سطح آهن در

بمب های آهن را بشناسید!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، سطوح پایین آهن در بدن ممکن است موجب کم خونی فقر آهن شود. گوشت قرمز غنی از آهن هست، ولی بعضی موادغذایی دیگر نیز حاوی این ماده معدنی می باشند. جهت اصلاح سطوح آهن در بدن، علاوه بر مصرف موادغذایی غنی از آهن باید موادغذایی سرشار از ویتامین C جهت کمک به جذب این ماده معدنی نیز دریافت شود.

عبارات مهم : منابع
گوشت، مرغ و غذاهای دریایی

گوشت گاو، گوشت بره، ران مرغ و غذاهای دریایی منابع قابل توجهی از آهن می باشند. جگر گاو، جگر مرغ، سایر فرآورده های فرعی گوشت، ماهی ساردین، ماهی کولی و صدف میزان بالایی آهن دارند. آهن موجود در گوشت، مرغ و ماهی از نوع “هِم” بوده و جذب آن به وسیله بدن بهتر هست.

حبوبات

لوبیاهای لیما، قرمز، سیاه، نخود، لوبیا پخته و سایر حبوبات از جمله عدس ها و لپه جزو منابع خوب آهن محسوب می شوند. هرچند جذب آهن موجود در موادغذایی گیاهی معروف به آهن “غیرهِم” به اندازه ی آهن هِم نیست. همچنین میزان آهن جذب شده است از حبوبات بستگی به نوع موادغذایی مصرفی با آنها دارد. ترکیب حبوبات با منابعی از آهن هِم در یک وعده ی غذایی می تواند باعث زیاد کردن جذب آهن حبوبات شود.

میوه

به طور کلی میوه حاوی میزان قابل توجهی از آهن نیست، ولی ویتامین C موجود در مرکبات و سایر انواع میوه ها می تواند به جذب آهن “غیرهِم” منابع گیاهی کمک کند. زردآلو خشک شده، خرما و کشمش دارای میزان قابل توجهی از آهن بوده، لیکن موادمغذی در خشکبار متمرکز شده است هست.

سبزیجات

بسیاری از سبزیجات از جمله بروکلی، نخودسبز، کلم کیل، سبزی کلارد و اسفناج میزان قابل توجهی آهن دارند، ولی مانند سایر موادغذایی گیاهی آهن موجود در آنها از نوع “غیرهِم” بوده که به آسانی به وسیله بدن قابل جذب نیست. مصرف این سبزیجات با منابع آهن هِم از جمله استیک یا ران مرغ یا با میوه ها و سبزیجات غنی از ویتامین C مانند فلفل های شیرین، گوجه فرنگی یا اسلایس هایی از انبه می توانند به میزان آهن در دسترس موجود در سبزیجات سبز کمک کنند.

منبع: نسخه

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: منابع | حبوبات | سبزیجات | سبزیجات | ویتامین | موادغذایی | منبع آهن | گوشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog